Włączniki dotykowe czy klasyczne?

Wybór rozmaitych sprzętów i akcesoriów do domu przynosi szereg rozwiązań, których podstawowym zadaniem jest ułatwianie codziennego funkcjonowania. Nowoczesne rozwiązania, znacznie różnią się od dotychczasowych. Włączniki światła pomimo, iż dostępne są w wielu różnych wariantach do wyboru, to nie muszą składać się z plastikowej obudowy i z tradycyjnej, klawiszowej formy, z jednym lub dwoma przyciskami.

Obok klasycznych konstrukcji, współczesność oferuje nam produkty dotykowe. Obecnie możemy zdecydować się na produkty wykonane z różnych materiałów, mające różne, dodatkowe funkcjonalności. Świetnym tego przykładem są włączniki dotykowe.

Czynniki, które zadecydują o wyborze włącznika:

Wygląd. Efekt wizualny jest pierwszym czynnikiem, który może zadecydować, że wybierzemy właśnie dotykowy a nie klasyczny włącznik światła. Producenci sprzętu dokładają wszelkich starań, żeby dostarczyć nam produkty, które staną się ozdobą każdego wnętrza w domu. Włączniki dotykowe sprawdzają się w każdym stylu wnętrza, w pomieszczeniach zarówno klasycznych, eleganckich jak i w stylu retro. Dyskretne i płaskie mogą całkowicie wtopić się w aranżację. W przypadku włączników dotykowych klient może wybrać przełącznik z szerokiej palety barw. Możemy wybrać włącznik w kolorze zbliżonym do ściany lub w zupełnie kontrastowym, co z kolei może nadać wnętrzu ciekawy akcent. Panel dotykowy wykonany jest ze szkła o wysokim połysku i zawiera podświetlane przyciski co jest kolejnym atutem podważającym funkcjonalność włącznika dotykowego.

Funkcje. Włączniki dotykowe w odróżnieniu od klasycznych posiadają również szereg dodatkowych i praktycznych funkcji, które znacząco podnoszą komfort codziennego użytkowania. Jeden panel pozwala kontrolować różne obwody elektryczne, za pomocą tego urządzenia zarządzamy całym oświetleniem w pomieszczeniu a nawet w różnych częściach domu. Ponadto możemy zdecydować się na włączniki światła sterowane pilotem, w tym przypadku z łatwością kontrolujemy oświetlenie bez konieczności podchodzenia do panelu.

Użytkowanie. Włączniki dotykowe nie sprawiają żadnych trudności w obsłudze. Są niezwykle czułe dlatego błyskawicznie reagują na dotyk. System dotykowy rozpoznaje polecenia i reaguje natychmiastowo. Ponadto są wykonane z mocnego szkła, odpornego na zarysowania i gwarantującego długą wytrzymałość produktu. Zapewniają przewagę pod względem praktycznym, ponieważ znacznie łatwiej utrzymać je w czystości niż włączniki klasyczne.

Zwykliśmy wybierać klasyczne i standardowe rozwiązania. Jednak możesz zdecydować się na rozwiązania nowoczesne, praktyczne jak i eleganckie. To właśnie włączniki dotykowe.