Jak działa włącznik dotykowy?

Urządzenia elektroniczne posiadamy w każdym pomieszczeniu w naszym domu i wykorzystujemy je w każdej sferze życia, zarówno w pracy, w zabawie jak i w wypoczynku. W dzisiejszych czasach ciężko sobie wyobrazić urządzenie, które nie jest wyposażone w ekran dotykowy. Sprzęty gospodarstwa domowego często posiadają sterowanie dotykowe, co niewątpliwie stanowi wygodne rozwiązanie.

Ekskluzywny wygląd - prosta obsługa

Komfort korzystania można zyskać również dzięki włącznikom dotykowym, które oprócz swojej funkcjonalności, oferują szeroką gamę designerską. Dostępne w naszej ofercie włączniki dotykowe umożliwiają sterowanie oświetleniem za pomocą dotyku, a ich nowoczesny, ciekawy i estetyczny wygląd sprawia, że z łatwością wpisują się w każdy typ aranżacji wnętrz.

Dotknij i włącz

Dotykowy włącznik ścienny stanowi nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych włączników światła. Włączniki Livolo są zasilane napięciem 230V, więc bez problemu umieszcza się je w miejsce standardowej instalacji elektrycznej - tradycyjnego włącznika. Przewody rozprowadza się w ten sam sposób i stosuje się takie same schematy montażu. Jak działa włącznik dotykowy? Zazwyczaj jest to konstrukcja z jednym klawiszem. Włączanie, czy wyłączanie światła odbywa się poprzez dotknięcie przycisku na szklanym panelu. Modele dotykowe uchodzą za najbardziej uniwersalne. Możemy nimi nie tylko włączyć i wyłączyć światło, ale również regulować natężenie oświetlenia, czy też jego temperaturę.

Funkcje włączników dotykowych

Subtelne podświetlenie włącznika. W naszym asortymencie panel dotykowy zawiera podświetlane przyciski co idealnie sprawdza się na schodach, czy korytarzach. Wędrując wieczorem, czy nocą po mieszkaniu łatwo jest zlokalizować włącznik. Dzięki temu możesz swobodnie poruszać się po zmroku.

Możliwość sterowania pilotem. W asortymencie posiadamy włączniki światła sterowane pilotem o różnych parametrach działania tj. włączniki pojedyncze i podwójne, a także włączniki schodowo - krzyżowe również w wariancie pojedynczym i podwójnym. Możliwość zdalnego sterowania sprawia, że włącznik idealnie skomponuje się z innymi urządzeniami inteligentnego domu.

Błyskawiczna reakcja na dotyk. Włączniki dotykowe są niezwykle czułe dlatego błyskawicznie reagują na dotyk. Wymagają jedynie lekkiego dotknięcia a system dotykowy reaguje natychmiastowo i rozpoznaje polecenia.

Włączniki dotykowe stanowią idealne rozwiązanie. Są bezproblemowe w użytkowaniu. Nie sprawiają żadnych trudności w obsłudze, umożliwiając jednocześnie bardziej rozbudowane sterowanie domowymi urządzeniami, nie tylko z zakresu oświetlenia.